panienkaanna.pl

Blog tematyczny o ispiracjach modowych

LifestyleUroda

Gdzie nakładać rozświetlacz?

Gdzie nakładać rozświetlacz?

Rozświetlacze podbiły rynek makijażowy kilka lat temu. Jednak do tej pory moda na nie nie mija. Za pomocą highlightera możemy rozświetlić i wymodelować twarz. Jednak wiele kobiet nie wie, jak zrobić to poprawnie. Zastanawiają się gdzie nakładać rozświetlacz i jak zrobić to prawidłowo. W poniższym artykule wszystko wyjaśnimy. Podpowiemy gdzie najlepiej go używać i dlaczego.

Co nam daje rozświetlacz?

Rozświetlacz ma za zadanie rozjaśnić pewne części ciała. Sprawia to, że są one bardziej uwypuklone. Dzięki temu kosmetykowi uwydatniamy pewne części ciała. Pomaga on również osiągnąć efekt promiennej, zdrowej skóry

Gdzie nakładać rozświetlacz?

Nakładając rozświetlacz sprawiamy, że pewne części ciała są bardziej widoczne. Możemy dzięki niemu świetnie wymodelować i rozświetlić twarz. Kosmetyk ten powoduje, że twarz wydaje się zdrowsza i bardziej promienna. Jednak bardzo łatwo można też sprawić, że makijaż będzie wyglądał ciężko i nieświeżo. Sprawdź, gdzie nakładać rozświetlacz, aby wydobyć z niego to, co najlepsze!

Zobacz także: Makijaż smoky eyes – podstawowe zasady ciemnego makijażu oka

Jak już wcześniej wspominaliśmy, rozświetlacz uwydatnia i podnosi pewne części ciała. Tak więc stosujemy go w miejsca, którym chcemy nadać blasku i uwypuklenie. Zazwyczaj są to: czoło, kąciki oczu, kości jarzmowe, nos, łuk kupidyna, oraz broda. Niektórzy rozświetlają również obojczyki.

CZOŁO: Jeśli chcemy rozświetlić czoło, kosmetyk należy nałożyć na jego środek, ewentualnie nad łukami brwiowymi. Jednak stosowanie highlightera w tym miejscu jest ryzykowne. Po pewnym czasie makijaż może wyglądać nieświeżo. Jeżeli masz przetłuszczającą się skórę, zrezygnuj z rozświetlania tego miejsca.

OCZY: Rozświetlacz należy nakładać w kącikach oczu oraz pod łukiem brwiowym. Uwydatni to Twoje spojrzenie.

GRZBIET KOŚCI JARZMOWEJ: Stosowanie rozświetlacza w tym miejscu podniesie optycznie Twoje policzki.

NOS: Highlighter na nosie można użyć na dwa sposoby. Pierwszym jest nałożenie produktu wzdłuż. Wydłuży to optycznie i wyszczupli nos. Rozświetlacz możesz nałożyć też na grzbiet nosa. Sprawi to, że będzie się on wydawał bardziej wysunięty i zadarty. 

ŁUK KUPIDYNA: Rozświetlenie w tym miejscu ,,wywinie” Twoje usta do góry i optycznie je powiększy. Stosowanie produktu w tym miejscu jest bezpieczne dla każdego typu cery.

BRODA: Produkt należy nakładać na środek brody. Rozświetlenie w tym miejscu nie jest korzystne dla każdego. Jeśli masz przetłuszczającą się skórę lub mocno wysuniętą brodę zrezygnuj z highlightera. W przeciwnym wypadku, tylko pogłębisz niechciany efekt.

OBOJCZYKI: Osoby, które lubią widoczne obojczyki, mogą je uwydatnić za pomocą rozświetlacza. Niektórzy stosują go również na ramiona (uwypuklenie), nogi oraz ręce (wydłużenie).

Jak nakładać rozświetlacz płynny/kremowy?

Jeżeli wiemy już, gdzie nałożyć rozświetlacz, warto się zastanowić, jak to zrobić. Płynny lub kremowy rozświetlacz można nałożyć na dwa sposoby. Pierwszym jest użycie go przed podkładem. Sprawi to, że efekt połysku będzie bardziej stonowany i naturalny. Najpierw należy przygotować twarz nakładając na nią krem. Kiedy się wchłonie, nałóż mokry rozświetlacz w odpowiednie miejsca. Następnie przykryj go podkładem i dokończ makijaż.

Drugim sposobem jest nałożenie kremu, podkładu a następnie rozświetlacza. W tym miejscu warto uważać z ilością kosmetyku. Zbyt duża ilość produktu może dać efekt tafli. Jeśli tak się stanie, przykryj go niewielką ilością podkładu. 

Jak nakładać suchy rozświetlacz?

Suchy rozświetlacz w przeciwieństwie do mokrego trzeba używać na zmatowioną skórę. Tak więc, najpierw należy wykonać cały makijaż i przypudrować cerę, a następnie nałożyć highlighter. 

Rozświetlacz a cera mieszana i tłusta

Zarówno cera tłusta, jak i mieszana mają skłonności do wydzielania nadmiernej ilości sebum. W związku z tym nasza skóra może się świecić. W takiej sytuacji zaleca się używanie rozświetlacza wyłącznie w ,,bezpiecznych miejscach”. Są to strefy, które naturalnie się nie wyświecają, czyli: grzbiet nosa i kości jarzmowych, łuk kupidyna oraz oczy.

Udostępnij