panienkaanna.pl

Blog tematyczny o ispiracjach modowych

Lifestyle

Czym zajmuje się bukmacher?

Czym zajmuje się bukmacher?

Sport od zawsze towarzyszył ludziom pod wieloma postaciami. Uwielbiamy go uprawiać, lecz także obserwować zmagania innych, często znacznie lepszych od nas zawodników. Wielu osobom samo obserwowanie jednak nie wystarczało i zaczęli zakładać się o wyniki danych rozgrywek. Dziś oczywiście można zakładać się o wiele innych rzeczy, a możliwe jest to dzięki zakładom bukmacherskim.

Podstawowe informacje o bukmacherach

Zakład bukmacherski to firma, która przyjmuje zakłady w wielu najróżniejszych kategoriach. Obecnie, żeby taka firma mogła funkcjonować w Polsce, musi posiadać specjalną licencję, która wydawana jest przez ministerstwo finansów. Do jej otrzymania trzeba spełnić szereg najróżniejszych norm takich jak wielkość posiadanego kapitału czy też zastosowane formy ochrony konsumentów, a także oczywiście weryfikowanie wieku graczy. Wiedzieć bowiem trzeba, że hazard w Polsce dozwolony jest od 18 roku życia.

Jak można zawierać zakłady?

Skoro wiadomo już, czym jest zakład bukmacherski, trzeba się teraz dowiedzieć, jak można zawierać zakłady. Jak tego dokonać i o czym należy pamiętać? Praktycznie wszyscy dzisiejsi bukmacherzy prowadzą swoją działalność w internecie. Użytkownicy mogą zakładać się poprzez stronę internetową lub aplikację na telefon. Żeby to jednak było możliwe, trzeba najpierw założyć na stronie bukmachera konto i dokonać weryfikacji wieku. Najczęściej polega to na zeskanowaniu dowodu osobistego lub zrobieniu mu zdjęcia i wysłaniu poprzez specjalny formularz. Kolejnym krokiem po założeniu konta jest zasilenie go środkami pieniężnymi. Co bardzo ważne, to właśnie z tego konta rozliczane będą wszystkie wpłaty i wypłaty. Jeśli więc nasz zakład okaże się wygrany, zasili on konto na stronie bukmachera i dopiero z niego wypłacić będzie można środki na konto bankowe.

Jakie są kategorie u bukmacherów?

Jak można się łatwo domyślić, kluczowe przy wyborze konkretnego bukmachera jest to, o co można się u niego zakładać. Obecnie funkcjonujący bukmachery oferują naprawdę ogromną ilość najróżniejszych kategorii zakładów. Do najpopularniejszych grup zakładów należą oczywiście te związane ze sportem, czyli np. piłka nożna, koszykówka, siatkówka, boks i tenis, lecz również te mniej popularne dyscypliny jak jeździectwo, zapasy lub floret. Oprócz sportu u każdego dobrego bukmachera postawić można także na wiele różnych wydarzeń politycznych, czyli np. wynik wyborów lub wzrost poparcia w sondażach. Co ciekawe często użytkownicy zakładają się także o wynik różnych programów rozrywkowych. Najlepszy bukmacher na rynku umożliwia nawet zawieranie własnych zakładów. Po wprowadzeniu szczegółów w formularz trafiają one do specjalistów, którzy oceniają zakład i wyceniają jego kurs. Daje to szanse na założenie się praktycznie o wszystko.

Na jakie promocje można liczyć?

Choć do prowadzenia zakładu bukmacherskiego trzeba mieć specjalną licencję, to jednak nie oznacza to, że rynek jest pusty. Wręcz przeciwnie, panuje na nim naprawdę duża konkurencja, co jest oczywiście z korzyścią dla klientów. Bukmacherzy stosują bowiem liczne zachęty dla klientów w postaci kodów promocyjnych czy też podwójnych depozytów na start po założeniu konta.

Udostępnij