panienkaanna.pl

Blog tematyczny o ispiracjach modowych

ModaUroda

Loki na włosach – modny look

Loki na włosach – modny look

Czy w młodzieżowym slangu używa się jeszcze określenia, że ktoś jest „zakręcony”? Chyba tak. Pewne jest, że dziewczyny, które mają włosy proste jak druty marzą od czasu do czasu o afrykańskim afro, a te, które mają kręcone loki chcą je wyprostować. Stary sposób ciotki Matyldy z piosenki krakowskiego zespołu ” Pod Budą” to niezła zabawa, czasem jednak warto skorzystać z porad i pomocy mistrzów i mistrzyń fryzjerskiego fachu.

Zobacz także: Jak myć pędzle do makijażu – sprawdzone sposoby

Modne trendy

Przeglądając internetowe portale poświęcone modnym fryzurom trudno się oprzeć wrażeniu, że wszystko już było. Fryzjerzy podkreślają – najważniejsze jest cięcie! Najlepiej takie, które pozwala ułożyć włosy na kilka sposobów. Strzyżenie typu bob jest ponadczasowe, było i będzie modne i wygodne. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, by dobrać odpowiednia fryzurę do kształtu twarzy i czuć sie w niej dobrze.
Kręcone włosy mogą przypominać klasyczne afro, ponieważ w ubiegłym roku powróciła w wielkim stylu moda na lata siedemdziesiąte. Obcięta na okrągło burza loków jest jak najbardziej na topie. Popularne stały się też krótkie, postrzępione kosmyki, nierówne grzywki. Ważne, by dbać o ich kondycję, unikać niezdrowego trybu życia, przesuszania włosów i zbyt częstego nakładania farby. Pamiętajmy o odżywkach!

Eleganckie fale

Długie włosy wymagają, by ich pielęgnacji poświęcić nieco więcej czasu, ale dają też więcej możliwości codziennej zmiany fryzury. Uczesanie „Bounce blowout” to fryzura z błyskiem, łagodne fale z duża ilością blasku. Idealna na własny ślub lub wesele przyjaciół. Przysięga na całe życie to wyjątkowy moment, zwykle chcemy nadać mu wyjątkową oprawę. Fryzura jest efektowna i jeśli mamy trochę talentu, możemy oszczędzić na fryzjerze. Jeśli to własny ślub, lepiej jednak oddać się w ręce specjalistów. Wiadomo – ogromne emocje i masa spraw do załatwienia!
Jak sobie z nią poradzić? Najpierw dzielimy włosy na pojedyncze pasma. Następnie każde pasmo osobno musimy zawinąć na grubą, okrągłą szczotkę. Przytrzymując zawinięty na szczotce kosmyk równocześnie suszymy go, potem delikatnie rozwijamy. Powstałą falę zakręcamy mocniej na palec i spryskujemy lakierem, by utrwalić fryzurę. Na koniec loki na włosach rozjaśniamy nabłyszczaczem, wyglądają ekskluzywnie, romantycznie i dziewczęco.

Czy papiloty są passé?

Oczywiście, że nie są. To sprawdzona metoda naszych babek, która nigdy nie wyjdzie z mody. Kręcenie włosów na papilotach jest proste. Najlepiej użyć wygodnych papilotów z gąbki. Jak zakręcić wlosy, by układały się w ładne, delikatne fale dowiemy się z licznych poradników dostępnych w Internecie. To świetna zabawa dla mamy i córki. Nasza pociecha będzie zachwycona, jeśli na przedszkolnym balu zaprezentuje się w pięknie zakręconych włosach.
Jeśli chcemy, by fale utrzymały się dłużej, musimy być gotowe na odrobinę poświęcenia i spać z papilotami na głowie. To niezbyt wygodne, ale efekt murowany! Zakręcone włosy możemy przyozdobić spinkami i dodatkami. Niezwykle efektowne fryzury stworzymy z użyciem recepturek.

Udostępnij