panienkaanna.pl

Blog tematyczny o ispiracjach modowych

MakijażUroda

Jak myć pędzle do makijażu – sprawdzone sposoby

Jak myć pędzle do makijażu – sprawdzone sposoby

Pędzle i akcesoria makijażowe wymagają stosowania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych – systematyczne czyszczenie narzędzi do makijażu zapobiegnie ich przedwczesnemu zużyciu, poza tym przyczyni się także do utrzymania dobrego stanu skóry.

Mycie pędzli do makijażu – dlaczego należy to robić?

Regularne czyszczenie pędzli i akcesoriów makijażowych to absolutna konieczność – zadbanie o nienaganny stan pędzli będzie mieć wpływ nie tylko na jakość wykonywanego makijażu, ale przyczyni się także do zminimalizowanie ryzyka wystąpienia poważnych problemów skórnych.

Warto pamiętać o tym, że ludzka skóra jest idealnym środowiskiem dla rozwoju różnego rodzaju bakterii, dodatkowo znajdują się na niej także zanieczyszczenia – malowanie brudnymi pędzlami może przyczynić się do zatkania porów oraz powstania uciążliwych stanów zapalnych. Brudne pędzle bardzo często stanowią jedną z głównych przyczyn wyprysków i niedoskonałości.

Warto pamiętać także o tym, że czyste i zadbane akcesoria makijażowe stanowią gwarancję perfekcyjnego i trwałego makijażu – produkty nałożone przy pomocy czystych pędzli są pozbawione zanieczyszczeń, dzięki czemu idealnie wtapiają się w skórę. Koniecznie trzeba mieć na uwadze również to, że regularna pielęgnacja pędzli znacznie przedłuży okres ich eksploatacji.

Zobacz także: Loki na włosach – modny look

Czym myć pędzle do makijażu?

Mycie pędzli do makijażu powinno odbywać się w towarzystwie odpowiednio dopasowanych kosmetyków – samo przepłukanie pędzla ciepłą wodą może okazać się bowiem niewystarczające i z pewnością nie poradzi sobie z usunięciem potencjalnie niebezpiecznych bakterii.

Do mycia pędzli można użyć rozmaitych kosmetyków, pamiętając o tym, by w miarę możliwości były one jak najbardziej delikatne, dodatkowo wybierane specyfiki powinny cechować się także skutecznym działaniem antybakteryjnym. Bardzo często do mycia pędzli wykorzystuje się między innymi różnego rodzaju płyny micelarne, olejki czy szare, naturalne mydła. Dobrym patentem jest także wyczyszczenie pędzli przy pomocy szamponu dla dzieci. Przy wyborze najlepszych rozwiązań warto zwrócić uwagę zarówno na skład, jak i na skuteczność danego kosmetyku.

Jak myć pędzle do makijażu?

Akcesoria makijażowe i pędzle powinny być traktowane ze szczególną delikatnością – cienkie włosie i niewielkie elementy pędzli są podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, przy odrobinie nieuwagi mogą ulec więc znacznym odkształceniom.

Osoby poszukujące skutecznego sposobu na to, jak myć pędzle do makijażu powinny pamiętać przede wszystkim o tym, by nie szarpać i zbyt mocno nie pocierać ich delikatnego włosia – najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych zabrudzeń jest wcześniejsze namoczenie pędzli w wybranych produkcie. Namoczenie pędzli ułatwi proces czyszczenia i pomoże w szybkim pozbyciu się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Po umyciu najlepiej będzie ułożyć pędzle na krawędzi stołu, pozostawiając je tam, aż do momentu całkowitego wyschnięcia – koniecznie trzeba pamiętać o tym, by nie suszyć pędzli na kaloryferze czy przy użyciu suszarki.

Udostępnij