panienkaanna.pl

Blog tematyczny o ispiracjach modowych

LifestyleŚlub i wesele

Co wyróżnia nietypowe pierścionki zaręczynowe?

Co wyróżnia nietypowe pierścionki zaręczynowe?

Pierścionek zaręczynowy stanowi bardzo ważny symbol – wieczności, wierności i miłości. Zwyczaj wręczenia pierścionka w celu oświadczenia się ukochanej wybrance został zapoczątkowany już w starożytności i przetrwał do dziś. Wybór odpowiedniego pierścionka jest nie lada wyzwaniem dla każdego przyszłego Pana Młodego.  

Aby odpowiedzieć na pytanie czym wyróżniają się nietypowe pierścionki zaręczynowe, musimy wiedzieć jakie cechy będą miały pierścionki klasyczne i te bardziej tradycyjne.

Zobacz także: Weselne fryzury – garść cennych porad

Klasyczne pierścionki zaręczynowe

Najczęściej pierścionki zaręczynowe zdobione są diamentami, co zostało zapoczątkowane już w renesansie. Brylanty niegdyś popularne były wyłącznie wśród arystokracji. Diamenty oznaczają wieczność dlatego też są powszechnie wykorzystywane do zdobienia pierścionków zaręczynowych. Ponadto większość klasycznych pierścionków wykonana jest ze złota, rzadziej wybierane jest srebro. Białe lub różowe złoto będzie alternatywą dla żółtego złota, wówczas gdy wolimy bardziej chłodne kolory. Natomiast jeśli zdecydujemy się na żółte złoto to najlepsze będzie to o próbie 0,585. Jeśli szukamy wyższej próby możemy zdecydować się na platynę. 

Nietypowe pierścionki zaręczynowe

Każda kobieta ma inny gust i różne preferencje jeśli chodzi o wybór biżuterii. W związku z tym wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego może być dużym wyzwaniem. Zwłaszcza gdy chcemy wybrać nietypowy pierścionek zaręczynowy, który będzie jedyny w swoim rodzaju. Oryginalne pierścionki zamiast diamentu będą ozdobione innymi kamieniami szlachetnymi. Ciekawym rozwiązaniem będą kolorowe kamienie takie jak:

  • rubin,
  • szmaragd,
  • topaz,
  • szafir,
  • ametyst.

Przy wyborze pierścionka zaręczynowego z wybranym kamieniem warto wiedzieć jakie dany kamień ma znaczenie oraz jaka jest ich symbolika.

Pierścionek zaręczynowy z rubinem

Rubin to kamień szlachetny, który występuje w różnych odcieniach czerwieni. Bardzo pięknie komponuje się ze złotem oraz z diamentami. Będzie idealnym wyborem dla eleganckich kobiet. Rubin jest określany jako “ognisty kamień”. Symbolizuje miłość, wierność i pożądanie. Ponadto wierzono, że kamień ten chroni przed złem.

Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Szmaragd należy do najwyższej klasy kamieni szlachetnych, obok diamentów, rubinu i szafiru. W jubilerstwie jest jednym z najdroższych surowców do ozdabiania biżuterii. Symbolizuje mądrość, nadzieję oraz spokój ducha. 

Pierścionek zaręczynowy z szafirem

Szafir to kamień szlachetny o niebieskiej barwie. Doskonale komponuje się z białym złotem lub platyną. Pierścionek zaręczynowy z szafirem swoją popularność zyskał w latach 80.,dzięki księżnej Dianie, która nosiła pierścionek z tym kamieniem. Obecnie ten sam pierścionek nosi księżna Cambridge – Kate Middleton, który otrzymała w ramach zaręczyn od księcia Williama. Szafir jest symbolem czystości i nieśmiertelności.   

Pierścionek zaręczynowy z topazem

Topaz to kamień słynący ze swojej błękitnej barwy, która nadaje delikatności każdej biżuterii, z niego wykonanej. Wyróżnia się także jego inne odmiany kolorystyczne, m.in. żółty, pomarańczowy, czerwony, a nawet różowy. Dawniej wierzono, że kamień ten jest święty.

Pierścionek zaręczynowy z ametystem

Ametyst to fioletowy kamień, który spektakularnie prezentuje się ze złotem oraz z diamentami. Noszenie tego kamienia będzie chronić przed złymi myślami oraz przywróci harmonię. 

Udostępnij