panienkaanna.pl

Blog tematyczny o ispiracjach modowych

LifestyleŚlub i wesele

Weselne fryzury – garść cennych porad

Weselne fryzury – garść cennych porad

Fryzury na wesele powinny być efektowne, modne i trwałe. Włosy muszą bowiem wyglądać korzystnie przez bardzo długi czas. Weselne fryzury muszą być również dobrane do kształtu twarzy oraz wybranej stylizacji ślubnej.

O czym należy pamiętać wybierając weselne fryzury?

Modna fryzura na wesele powinna być dobrana do danego kształtu twarzy, elementów ślubnej stylizacji, pory roku oraz charakteru weselnego przyjęcia.

Zobacz także: Jak się ubrać na wesele?

W jaki sposób należy dobierać fryzurę do danego kształtu twarzy?

Z reguły wyróżnia się pięć głównych rodzajów twarzy, w tym: okrągłą, owalną, kwadratową, trójkątną i podłużną. Do twarzy owalnej, która cechuje się odpowiednimi proporcjami pasują liczne typy fryzur. W przypadku twarzy owalnej powinno się dążyć do jej wysmuklenia. Polecane zatem są fryzury, w przypadku których włosy nie są gładko zaczesywane. Duża objętość fryzury jest w tym przypadku korzystna i pożądana. Właścicielki twarzy kwadratowych powinny wybierać fryzury, za pomocą których można optycznie wygładzić dość ostre rysy twarzy. Godną polecenia propozycją jest fryzura asymetryczna. Kobiety o trójkątnej twarzy powinny zrezygnować z wysoko upiętych koków i wybierać fryzury cechujące się dużą objętością. W przypadku twarzy pociągłej warto wybierać fryzury, które powodują jej optyczne skrócenie i rezygnować z długich i wyprostowanych włosów.

W jaki sposób należy dobierać fryzury na wesele do wybranej stylizacji?

Modna fryzura na wesele powinna pasować do wybranej stylizacji. Strojna sukienka dobrze współgra z gładkim kokiem, w który wpiąć można delikatną ozdobę. Mniej korzystnie z kolei będą się prezentować loki. Kręcone włosy dobrze komponują się z prostą stylizacją, do której pasują również warkocze, kucyki oraz luźno opadające pasma włosów. Warto również pamiętać o tym, że za pomocą odpowiedniej fryzury można podkreślić atuty sylwetki. Sukienka z odkrytymi plecami może być z powodzeniem zestawiana z wysoko upiętym kokiem, który podkreśli walory sylwetki. Sukienka z dekoltem oraz odkrytymi ramionami to fason, który doskonale komponuje się z romantycznymi fryzurami, w tym lokami, falami lub delikatnie upiętymi pasmami włosów.

W jaki sposób należy dobierać fryzurę do charakteru danego przyjęcia weselnego?

Weselne fryzury powinny pasować do klimatu danych uroczystości. Mogą to być na przykład luźno upięte włosy, które są polecane w przypadku przyjęć w plenerze. Warto wówczas wybierać również warkocze lub dziewczęce kucyki. Eleganckie przyjęcia weselne wymagają innej oprawy i w tym wypadku doskonale sprawdzi się wysoko upięty kok. Dobrym rozwiązaniem jest wybór ciekawej biżuterii do włosów, w tym spinek lub opasek.

W jaki sposób należy dobierać fryzury na wesele do danej pory roku?

Podczas wyboru weselnej fryzury warto również zwrócić uwagę na daną porę roku. W upalne dni należy zrezygnować z rozpuszczonych włosów i wybierać upięcia, które prezentować się będą dobrze przez długi czas oraz sprawią, że właścicielka fryzury czuć się będzie komfortowo. Jesienią i zimą włosy mogą swobodnie opadać na ramiona.

Udostępnij